Aktuální info: Týden 26

2.7. 202186x

Přetrvávající volatilita prostředí, nové ESG regulace a současné (ne)přehřátí trhu očima Raye Dalia 

Za poslední týden se akcie pohybovaly od +0,4 % do +2,6 %. Od začátku roku 2021 jsou americké akcie +14,9 %, americké dividendové +11,8 % v CZK

Nejnovější výnos Státních protiinflačníchdluhopisů byl 3,56 %. Jde podle nás o nejlepší alternativu (s ohledem na riziko) jak v CZK úročit své peníze.

Prostředí je plné změn, kolísají nejen ceny specifických surovin, ale i jednotlivých odvětví, proto je potřeba být široce diverzifikován. Ačkoliv COVID postupně  odchází z popředí, jeho vliv je stále velký, a proto bychom měli být připraveni na volatilitu a nepanikařit.

V EU začínají fungovat ESG regulace, kde investiční společnosti vyhodnocují zodpovědnost firem, do kterých investují. Je v tom ale trošku guláš, každá si to totiž dělá po svém. My ESG sledujeme a posuzujeme, a přestože v tuto chvíli neinvestujeme specificky do ESG akcií, tak se díky tlaku investorů k vyšší udržitelnosti posouvá celý trh.

Ray Dalio, známá tvář pravidelně předpovídající všemožné krachy a bubliny, nabídl jeho nejnovější pohled na situaci na trzích. Popisuje, že ačkoliv je situaci místy napjatá, tak celý trh v bublině pravděpodobně není, existují ale sektory jako technologie na vzestupu, které už jsou přehřáté výrazněji.

Buďte stále v obraze

Pravidelně Vám každý týden pošleme aktuální informace o investicích, trzích, ekonomice a další zajímavosti.

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat v souladu s pravidly nakládání s osobními údaji.