Aktuální info: Týden 20

21.5. 202189x

Do wealth protection kryptoměny zatím nepatří

Za poslední týden se akcie pohybovaly od -0,7 % do +0,2 %. Od začátku roku 2021 jsou americké akcie +5,9 %, americké dividendové +8,6 % v CZK

Koruna je vůči USD nejsilnější za poslední 3 roky, není to ale důvod k měnovému jištění. Jelikož se situace na trhu může obrátit kdykoliv, důležitější je celková diverzifikace majetku.

Riziko spojené s kolísáním kryptoměn je ale řádově jinde než u klasických měn. Minulý týden zažil Bitcoin velké propady. Nedoporučovali jsme ho, když šel nahoru a nedoporučujeme ho ani když jde dolů. Do wealth protection zatím nepatří.

Přestože se objevují společnosti upřednostňující Asii a emerging markets, my jsme obezřetnější. Neženeme se za maximálním zhodnocením, ale chráníme bohatství. Asie se v současnosti stále potýká s koronavirem a rozevírají se nůžky mezi naočkovanými a nenaočkovanými zeměmi. Situaci ale stále sledujeme.

Pro dlouhodobé investování je nutné být optimista. Jelikož jdou akcie častěji nahoru, než dolů, je optimismus v dlouhodobém měřítku jen velmi obtížně porazitelná strategie. Ano, rizika budou existovat vždy, ale pesimistická strategie se v dlouhodobém horizontu nevyplácí.

Buďte stále v obraze

Pravidelně Vám každý týden pošleme aktuální informace o investicích, trzích, ekonomice a další zajímavosti.

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat v souladu s pravidly nakládání s osobními údaji.